بلاگ

تعمیر تلویزیون جی پلاس

تعمیر تلویزیون جی پلاس

آیا برای تعمیر تلویزیون جی پلاس خود به مشکل خورده اید؟ نگران نباشید. آراد تکنیکال حامی شماست.

مدتی است نام برندی جدید در زمینه محصولات صوتی و تصویری شنیده می شود که هرچند جدید است ولی بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. به تازگی گلدیران محصولات جی پلاس را شروع کرده است و تقریبا سبد کاملی از لوازم خانگی جی پلاس عرضه کرده است. اما در این مقاله می خواهیم در مورد تعمیر تلویزیون جی پلاس با شما به بحث و تبادل نظر بپردازیم. اگر در مورد سرویس و تعمیر تلویزیون جی پلاس اطلاعاتی ندارید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. شما عزیزان می توانید نظرات و سوالات خود را در قالب دیدگاه با ما در میان بگذارید.

 

شایع ترین ایرادات تلویزیون جی پلاس

برای تعمیر تلویزیون جی پلاس و رفع ایرادات آن بهتر است در ابتدا برخی از ایرادات آن را بشناسیم و در صورت نیاز نسبت به تعمیر تلویزیون جی پلاس خود اقدام کنیم. ایرادات بیان شده ممکن است برای هر تلویزیون با هر برندی رخ دهد که جی پلاس نیز در همین رسته است.

تعمیر تلویزیون جی پلاس

تعمیر تلویزیون جی پلاس

  • تلویزیون جی پلاس روشن نمی شود

هنگامی که با این مورد مواجه شدید، قبل از اینکه به فکر تعمیر تلویزیون جی پلاس خود بیفتید، اتصالات برقی را بررسی کنید. ممکن است به دلیل قطعی و یا نوسان برق تلویزیون شما روشن نشود. می توانید پریز را مستقیم به برق وصل کنید تا از صحت محافظ برق خود اطمینان حاصل کنید. در صورتی که به طور کلی برق وارد دستگاه نمی شود دستگاه های جانبی را بررسی کنید. اگر تلویزیون همچنان روشن نمی شود، برای تعمیر تلویزیون جی پلاس خود می توانید با متخصصین آراد تکنیکال در تماس باشید.

  • تلویزیون جی پلاس به طور خودکار خاموش می شود

در این حالت ممکن است تنظیمات تلویزیون شما به مشکل خورده باشد. در ابتدا گزینه sleep از منوی زمان را بررسی کنید. در صورتی که این گزینه فعال است، آن را غیر فعال کنید تا سر ساعت مشخصی تلویزیون خاموش نشود. همچنین در این بخش می توان تایمر خواب را نیز بررسی کنید که فعال نباشد.

در تلویزیون های جی پلاس گرینه ای به عنوان خاموش شدن در حالت بدون سیگنال نیز در منو وجود دارد که باعث می شود تلویزیون در حالت no signal خاموش شود.

همچنین برای مدت زمانی باتری کنترل تلویزیون جی پلاس را خارج کنید تا مشخص شود که ایا پیغام اشتباه به تلویزیون صادر می کرده است یا خیر. در صورتی که هیچ یک از موارد زیر برای تعمیر تلویزیون شما موثر واقع نشد، می توانید برای تعمیر تلویزیون جی پلاس خود اقدام کنید.

  • چراغ تلویزیون جی پلاس چشمک می زند

در صورتی که تلویزیون شما به چشمک می زند به مدت 5 ثانیه کلید پاور را نگه دارید تا مشکل برطرف شود. ممکن است تلویزیون شما هنگ کرده باشد. در این حالت باید از متخصصین آرادتکنیکال کمک بگیرید.

  • تلویزیون صدا دارد ولی تصویر ندارد

این حالت عموما در صورت استفاده از ورودی های غیر استاندارد مانند فلش ایجاد می شود. در این حالت بررسی کنید که آیا تلویزیون در ورودی های دیگر تصویر دارد یا خیر. همچنین بررسی کنید تصویر منو نمایان می شود یا خیر. در صورتی که در هر دو حالت تصویری مشاهده نکردید، پنل تلویزیون شما به مشکل خورده است و می بایست نسبت به تعمیر تلویزیون جی پلاس خود اقدام کنید.

  • تصویر تلویزیون جی پلاس تار است

هنگامی که با این مشکل برخوردید  در ابتدا حالت های مختلف تصویر را در منوی تصویر بررسی کنید. در بخش تنظیمات تلویزیون گزینه “صرفه جویی در مصرف برق” را خاموش کنید. و در انتها گزینه روشنایی را در منوی تلویزیون بررسی کنید.

در صورتی که با اقدامات بالا مشکل رفع نشد، ایراد اساسی است و برای تعمیر تلویزیون جی پلاس می بایست از متخصص کمک بخواهید.

مطالعه بیشتر: تعمیر تلویزیون ال جی در منزل

  • تصویر تلویزیون جی پلاس شطرنجی است

برای بررسی این مشکل و حل آن در ابتدا به بخش تنظیمات بروید و حالت تصویر را در حالت درخشان قرار دهید. وضوح تصویر را کمی پایین تر انتخاب کنید و در نهایت دمای رنگ و گزینه رنگ را به دلخواه تنظیم کنید.

این مشکل عموما برای کسانی که تلویزیون خود را به تازگی خریداری کرده اند و تنظیمات تلویزیون درست نیست، پیش می اید. در صورتی که بدین روش مشکل حل نشد، قطعات تلویزیون به مشکل خورده است و برای تعمیر تلویزیون جی پلاس خود باید از متخصص کمک بخواهید.

  • خطوط عمودی یا افقی روی تلویزیون ظاهر شده است

اگر روی تصویر تلویزیون جی پلاس خطوط افقی یا عمودی مشاهده کردید در ابتدا تصویر تلویزیون را با ورودی های دیگر مانند فلش نیز بررسی کنید. چنانچه در این حالت ایرادی مشاهده نشود، ایراد می تواند از ورودی مورد نظر باشد. قدرت سیگنال ممکن است ضعیف شده باشد. اگر مشکل ایجاد شده رفع نشد، برای تعمیر تلویزیون جی پلاس از یک متخصص کمک بخواهید.

  • تصویر تلویزیون از کادر خارج شده است و یا کوچک است

در صورت مشاهده این حالت ممکن است تنظیمات تصویر تلویزیون شما به مشکل خورده باشد. در بخش تنظیمات ابعاد تلویزیون را روی 16:9 قرار دهید. اگر مشکل همچنان پابرجا بود از قسمت منو تنظیمات، بخش over scan را تغییر وضعیت دهید. بهتر است این مشکل را با ورودی های دیگر نیز بررسی کنید و در صورتی که این مشکل برای تمامی ورودی ها برقرار باشد بایستی برای تعمیر تلویزیون جی پلاس خود با متخصصین آراد تکنیکال تماس حاصل نمایید.

 

سرویس و نگهداری تلویزیون جی پلاس

شاید در نگاه او اینگونه به نظر برسد که با توجه به اینکه این برند جدید است نمی توان به راحتی به آن اعتماد کرد و می بایست بهتر و دقیق تر در مورد ای محصول تصمیم گیری شود. اما بهتر است بدانید این برند در همان روزهای اول امتحان خود را پس داده است و جزو بهترین برندهای در حال حاضر می باشد. شما عزیزان برای تعمیر تلویزیون جی پلاس خود می توانید از طریق شماره های درج شده در انتهای مقاله با تکنسین های آراد تکنیکال در ارتباط باشید و از آن ها بخواهید در کوتاه ترین زمان ممکن به محل مورد نظر بیایند.

 

تماس با ما

تعمیر تلویزیون جی پلاس

تعمیر تلویزیون جی پلاس

شرکت خدماتی آراد تکنیکال با بیش از 20 سال سابقه تعمیرات لوازم صوتی و تصویری ، الخصوص تعمیر انواع تلویزیون در برندهای مختلف داخلی و خارجی توانسته همواره بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه نماید و در این راه از بهترین افراد متخصص و کارشناسان مجرب استفاده می نماید، کلیه خدمات  ارائه شده در آراد تکنیکال دارای پشتیبانی می باشد و همچنین کلیه قطعات مورد استفاده در تعمیرات داری گارانتی می باشد و پیوسته در تلاش هستیم تا با کیفیت ترین و بروزترین قطعات را استفاده نماییم.

شماره تماس

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *